Прокопенко: «Згущівка з Первомайська буде в європейських магазинах»

Прокопенко Віктор Михайлович, Заслужений Промисловець України та молочник за покликанням, ділиться поглядами розвитку очолюваної компанії та молочної галузі України

Віктор Михайлович, в Україні спостерігається ріст споживання молокопродуктів серед українців. У 2013-му році цей показник збільшився  ще на 6 кг. Чи відчули Ви зростання на Вашому підприємстві?

Насамперед хочу зауважити, що наша компанія – це три незалежних підприємства: Черкаський молочний завод (ТМ «Волошкове поле»), Первомайський молочноконсервний комбінат  та Хмельницька маслосирбаза. Якщо говорити про обсяги випущеної цими підприємствами продукції, то ріст є. Але у нас він розпочався значно раніше, ніж у 2013-му році.  Наприклад «Первомайський завод» з 2006 року, майже кожен рік подвоює своє виробництво. Навіть в кризовому 2008 році ми майже втричі збільшили своє виробництво. Зараз темпи зростання знизились. Але обсяги виробництва продукції з 2010-го року зростають щорічно на 15-20%.

Доволі стрімкі темпи зростання виробництва. «Первомайський ММК» постійно оновлює лінії з випуску «згущенки»?

Ні. Якщо згадати історію підприємства, то в часи СРСР його потужності забезпечували згущеним молоком 36  армій світу, які входили в орбіту впливу Радянського Союзу. Зараз ми просто поступово відновлюємо колишні виробничі потужності.

- А  зараз очолювана Вами компанія експортує продукцію?

Звичайно. Географія нашої діяльності велика. В Росію ми завозимо тверді сири з «Хмельницької маслосирбази», а з «Первомайського МКК» ми експортуємо продукцію в Молдову, Ізраїль, Грузію, Азейбарджан, Туркменістан, Казахстан, Киргистан, Афганістан та ряд інших країн. У випадку підписання угоди про асоціацію з експорт мав розпочатися і в країни Європи. У мене на столі лежали підписані контракти з торговими мережами східних країн ЄС. Але, на жаль, зараз вони не потрібні.

Якщо були контракти, то це означає, що ваша продукція пройшла сертикацію контролюючими органами ЄС?

Ми витратили мільйони доларів на енергозберігаючі технології та впровадили усі можливі міжнародні системи якості та пройшли всі тести на вимоги ЄС. У нас на заводі сучасне виробництво. Наприклад, немає ручок на дверях, щоб людина не торкалась їх руками, а могла відкрити ліктем. Люди повинні бути в рукавичках, мати респіратори.  Наше згущене молоко за усіма харчовими нормативами має право продаватися у європейських маркетах, тому що ми турбуємось про якість нашої продукції.

Але згущене молоко найбільше фальсифікується серед інших молокопродуктів? Як можна говорити про якість?

 Ми виготовляємо свою продукцію виключно з чистого молока. Адже це для нас принципове питання, ми не використовуємо у виробництві ніяких стабілізаторів, консервантів, ніяких хімічних домішок, пальмових жирів тощо. Ми збираємо свіже молоко та за класичним рецептом варимо згущене молоко. Згущене молоко – це не просто якийсь смачний продукт. Це надзвичайно корисний продукт, який, завдяки унікальної технології ще Радянських часів зберігає усі вітаміни. Саме тому на військових підводних човнах у довгому плаванні основним джерелом  вітамінів та обов’язкою складовою раціону є згущенка. Виробляти неякісний продукт ми не маємо морального права. Звичайно, наш продукт коштує дорожче на прилавках українських магазинів, але за якість завжди потрібно платити більше.

- Які плани у Вашої компанії в наступному році?

Ми плануємо постачати продукцію в Європу, незалежно рішення влади. Через це ми стали єдиним великим підприємством, яке підтримало Євроінтеграцію. Ми навіть змінили обгортку – тепер навкруги малюка зірочки і внизу надпис «Ми Європа».  Нам не потрібно боятись Європи – в української «молочки» достатньо потенціалу завоювати її ринки. І я впевнений, що жителі Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини, Словаччини та Чехії найближчим часом побачать давно забуте зображення малюка на прилавках своїх магазинів. 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info