Panasonic побудував інноваційну «розумну» ферму для корів

26 липня 2016

Інноваційна ферма для корів

Корпорація Panasonic, провідний японський виробник електроніки, пробує себе в інноваційному тваринництві. Нещодавно Panasonic представила концепт ферми нового покоління — «розумного будинку» для корів, обладнаного сенсорами та іншими інноваційними розробками.

 

Зазначають, що до створення «смарт-ферми» компанію підштовхнув ряд гострих проблем, з якими стикається сільське господарство Японії. Серед них — подорожчання кормів, захворювання тварин, а також старіння населення і брак робочої сили. Крім того, на показники також впливає спекотна погода, через яку знижується плодючість і надої.

Ферму обладнали «розумними» сенсорами, що контролюють температуру і вологість в приміщенні, а також активність тварин. Система повітропроводів і вентиляторів дозволила імітувати легкий бриз (вітер зі швидкістю близько 2 м/с), який знижує температуру повітря і запобігає скупченню парів аміаку.

За даними корпорації, результат себе виправдав: нове рішення дозволяє підвищити надої навіть в найспекотнішу пору року (з липня по жовтень), а середній удій за лактацію виріс на 10%. При цьому частота дихання у корів в закритому сараї зменшилася приблизно на 8 разів на хвилину в порівнянні з фермою відкритого типу, тобто корови почали легше справлятися з тепловим стресом.

Крім того, зараз в планах Panasonic — доопрацювати запропонований концепт для використання в птахівництві та свинарстві. Планується, що система може бути доповнена сонячними панелями, системами переробки використаної води та продуктів життєдіяльності птахів і тварин, фільтрами для нейтралізації запахів, а також системами спостереження за поголів'ям худоби.

 

Категорії:   
Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока