Мами та малеча

Молоко і молочні продукти незамінні для дітей і молодих мам. Самою природою закладено потребу і фізіологічну спроможність споживати молоко з перших хвилин життя. Проте зустрічаються випадки, коли цей прородній процес з якоїсь причини стає неможливим. Але погодтеся, що така ситуація, означає тільки додаткові труднощі і ризики у непростій справі — виростити здорового малюка. 

Коли період грудного вигодовування позаду, молоко всеодно залишається важливою складовою дитячого раціону. Тому зрозуміле бажання мам знати якнайбільше про молоко і про ті молочні продукти, які вони купують для своєї сім’ї. 
 
Що потрібно знати мамам про харчування для дітей
 
Продуктів дитячого харчування на полицях магазинів дуже багато. Проте не всі знають, що підприємства, які отримали право їх випускати, проходять суворий відбір і сертифікацію. Особливими є вимоги до молочної сировини, з якої виготовляють продукти для дітей. Усі ці вимоги прописані в Законі України «Про дитяче харчування». Питання використання у виробництві різного роду харчових добавок, яке зазвичай турбує мам, теж там згадується: «У виробництві    дитячого    харчування   забороняється використовувати такі харчові добавки: штучнні ароматизатори  (крім  ваніліну,  етилваніліну  та ванільного екстракту); барвники; підсолоджувачі (за винятком функціонального дитячого харчування); консерванти,  стабілізатори, підсилювачі   смаку   та аромату».
 
Дитяче  харчування,  у  тому  числі  й імпортоване, проходить обов’язкову державну реєстрацію. Якщо Ви хочете переконатися, що продукти, які Ви купуєте, пройшли цю реєстрацію, подивітися, чи вони є в Державному реєстрі  харчових  продуктів спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок. Цей реєстр розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/register_foodstuffanddietary/ . Як тільки імпортний продукт зареєстровано, він з’являється там упродовж трьох днів. Потрібну інформацію шукайте в розділі «Дитяче харчування».

 

Молоді мами

 

Молоко у школі

 

Дошкільнята

 

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока