Молоко для всіх

Стиль харчування швидко змінюється в усьому світу. Цьому сприяє не тільки розвиток харчової промисловості, а й глобалізація в цілому. Можна припустити, що найбільш значущим чинником цих змін є розвиток коммунікацій  як звичайних, транспортних, так і інформаційних.  Взяти хоча б зміни у споживанні молочної продукції. Корова залишилася, в принципі, такою ж, як і тисячі років тому, хіба що генетики вдосконалили її продуктивність. Та й основа методів виготовлення молочних продуктів та сама  термообробка і використання різних заквасок. А от способів дізнатися щось нове про продукти харчування, зокрема і молоко, побільшало. Причому отримати нову інформацію чи поділитися нею можна миттєво, не встаючи зі стільця.  Недаремно ж кажуть: «Хто попереджений, той і озброєний». Проте часто маємо парадоксальну ситуацію: інформації маса, а користі мало. Бо те, що дійсно варо нашої уваги, відсувають на другий план як немодне і нецікаве... Це треба змінювати!

Часто люди, які відмовляються від молочних продуктів, навіть не усвідомлюють, що споживають їх кожного дня, хоча нічого не купують у молочному відділі. Адже коли ви їсте печиво, цукерку, булочку чи ковбаску  не сумнівайтесь, що у їх виробництві використали сухе молоко, масло, сироватку або ще щось із «молочного ряду».

Відзначимо, що асортимент українських молочних продуктів  достойний. У великому супермаркеті вибір не гірший, ніж у Європі чи Америці, а, можливо, іноді й кращий. Є з чого вибрати. Є де купити. До ваших послуг магазини, міні-, супер- чи мегамаркети, ринки, а для найвідважніших тітоньки, які розкладають свій товар просто на асфальті. У містах сир та сметану носять по під’їздах чи організовують збут через конс’єржів. Тобто і молочне їмо, і все про нього знаємо. Але... 

Трошки, та не так

Яке молоко ми п’ємо? Які сир та сметану споживаємо? Чому у лікарнях побільшало дітей з гастритами, а у травматології  з переломами? Чому лікарі б’ють на сполох, закликаючи повернути молоко до шкіл? Чому мами все більше годують сім’ю не тим, що корисно, а тим, що швидко готується? Хто відповідає перед споживачем за якість молочних продуктів, і яка ця відповідальність? Чому все більше шириться думка про те, що дорослим молоко пити шкідливо, бо це суто «дитячий» продукт

Молоко — дитячий продукт? Чи для мам, що годують? А може, воно для всіх?

Якщо подивитися на молочну продукцію, виставлену на полицях магазинів, складається враження, що молоко п'ють тільки діти. В очах аж рябить від рожевощоких карапузів та корівок. Проте наврядче потрібно робити такі сильні акценти на дитячій темі, ніхто не заперечує корисніть молока для малечі. А от привернути увагу підлітків до цього поживного продукту — завдання не з легких.

Підліткові роки... З фізіологічної точки зору, це період бурхливого росту і розвитку систем організму.  Разом із тим, це час постійних переживань, коли діти особливо вразливі, для них багато значить думка оточуючих, те, як їх сприймають ровесники. А звідси проблеми «модно — немодно», безкінечні дієти і екстримальні способи самовираження. 

Будь-який лікар скаже, що правильне харчування у цей період надзвичайно важливе. Воно має свої особливості, проте деякі молочні продукти допоможуть утримати потрібний баланс. 

У підлітковому віці діти вже самі обирають, що ж «смачненьке» купити. Придивіться уважніше, що вони обирають. Ого! А схема така: яскрава реклама з хлопцями-атлетами і ящиком пива, чи дівчатами-красунями на білій яхті, де у кожному куточку чіпси та сухарики. Заходимо в магазин, і що ми бачимо? Все це є на полицях.

А що привабливого у молочному відділі? Нічого. Питання корисності відходить на другий план, коли підліток обирає між популярним енергетичним напоєм і поживним, але старим, як світ, і немодним молоком.  Вплинути на цей вибір можуть батьки, якщо хочуть бачити свою дитину здоровою та міцною.

На жаль, молоко не користується великим попитом і серед спортсменів, хоча для них це найпростіший та найнадійніший спосіб відновити сили і забезпечити організм усіма необхідними поживними речовинами, що допоможуть з легкістю перенести важкі фізичні навантаження. Але у тренажерних залах чоловікам у першу чергу порекомендують не молоко чи сир, а спеціальні протеїнові добавки або інші штучні білкові препарати для нарощування м’язів. Вони, правда, набагато дорожчі за молоко, але це тільки укорінює віру в їхню ефективність. Крім того, на банках з такими «елексирами» фото спортсменів, що грають м’язами. Альтернативу серед молокопродуктів чоловіки не знайдуть, адже добрі бабусі, котики та корівки не надихають підкорювати спортивні вершини.

Більшість із них не знає про ще одну чудодійну властивість молока  (особливо козиного) — налагоджувати статеву функцію організму. Нині представники сильної статі нерідко стикаються із сумними для їх сексуальних можливостей наслідками постійного сидіння за комп’ютером і нервових переживань. Зарадити цьому може молоко, яке, до речі, є основним інгредієнтом найпопулярніших народних рецептів від чоловічих проблем.  Та й хто відмовиться покращити своє здоров’я  зміцнити кістки, стійкість до нервових навантажень та налагодити роботу серця. І це зовсім не важко, було б бажання!

 

Як бачимо, молоко і молочні продукти потрібні всім. Тільки не всі про це знають.

Ось що потрібно змінювати! Ось яку інформацію треба робити доступною для широких мас! Адже здоровя нації — запорука успішного розвитку держави!

 

Мами та малеча

 

Чи для всіх

 

Поради краси

 

Рецепти

 

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока