Цікаві факти про молоко

Люди почали споживати молоко тварин більше 7 тисяч років тому. Адже саме в той час жителі Середнього Сходу навчились приручати та доглядати за дикими травоїдними жуйними предками сучасних корів.

Поживні і корисні властивості молока високо цінували з давніх-давен. Не випадково для Давньої Русі «молочні ріки»  символ ситості і добробуту. Молоко часто згадують у давніх міфах і переказах. Давні римляни, наприклад, вважали, що Юпітера, верховного бога, вигодувала молоком божественна коза Амалфея. Тому в якості жертви йому відносили саме цей продукт.

Людина здавна пізнала цілющу силу молока, захоплюючись нею. Так, давньогрецький лікар Гіппократ (460 до н.е. — 377 до н.е.) вперше сформулював основи лікування молоком. Використовував цей незамінний продукт у своїй медичній практиці й Авіценна (980 н.е.  1037н.е). На його думку, він особливо корисний особливо для дітей і літніх людей. Причому найбільше підходить молоко тварин, які виношують плід приблизно стільки ж часу, скільки і людина (коров'яче молоко). 

Молоко завжди активно використовували і в народній косметиці. Так, у Древньому Римі молоко ослиці вважалося найкращим засобом проти зморшок. Помпея, друга жінка Нерона, постійно приймала ванни з такого молока, а під час подорожей її зазвичай супроводжувало стадо з п’ятисот ослиць. На Русі про здорових та міцних на вигляд людей казали «кров з молоком».

У сучасному світі молоко вже давно стало традиційним продуктом масового споживання. Згідно зі статистикою, в Україні його п'є 67% міського населення. В середньому українець споживає близько 280 кг молока та молочних продуктів (у перерахунку на молоко) на рік. Рекордсмен у споживанні молока — Іспанія: до 600 кг на душу населення на рік. А от китайці лише нещодавно відкрили для себе цей корисний напій. Проте в Китаї вже зараз серед молоді стало модним зайти до кав’ярні, щоб випити скляночку молока. А якщо вас запросили в гості до китайської родини, прихопіть із собою декілька пакетів цього продукту  кращого подарунку не знайти.

Можна з впевненістю сказати, що молоко та молочні продукти залишають помітний слід в історії та культурі людства. Їм присвячуються художні твори, з молоком пов’язані різноманітні традиції та обряди, багато кумедних та серйозних випадків із життя знаменитих людей. Спеціально для вас найцікавіші факти про молоко у цьому розділі!

 

Літопис

 

Традиції

 

Анатомія молока

 

Корисно і здорово

 

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока